Produkty

Drzwi stalowe profilowe zewnętrzne UNICO

Drzwi stalowe profilowe doskonale sprawdzają się jako drzwi techniczne w budynkach jedno i wielorodzinnych, garażach, pomieszczeniach technicznych czy budynkach użyteczności publicznej.

Poprzez zastosowanie panela z blachy gładkiej lub segmentowego drzwi są idealnym dopełnieniem bramy i to bez znaczenia czy jest to brama segmentowa czy dwuskrzydłowa.

 

 Zastosowanie

W budynkach mieszkalnych i użytku publicznego, garażach, pomieszczeniach gospodarczych, halach przemysłowych, centrach logistycznych.

 Najważniejsze cechy

  • 1Stabilna i trwała konstrukcja drzwi wykonana z profili ciepłych z przegrodą termiczną.
  • 2Do wyboru drzwi otwierane na zewnątrz lub do środka. Jedno lub dwuskrzydłowe.
  • 3Estetyczny wygląd.
  • 4Produkowane na indywidualny wymiar.
  • 5Dostępne dodatkowe wyposażenie m.in. zamki, klamki, okna, które podnoszą komfort użytkowania drzwi.
Przekrój bramy

Panel segmentowy

Panele segmentowe o wysokości 500mm, 555mm lub 610mm i grubości 40mm dobierane odpowiednio do wysokości drzwi. Panele zbudowane z blach stalowych, cynkowanych ogniowo, a następnie lakierowanych lub powlekanych okleiną drewnopodobną PCV. Wypełnienie stanowi bezfreonowa pianka poliuretanowa. W zależności od typu panelu uszczelka międzysekcyjna znajduje się w jego dolnej lub górnej części.

Przekrój bramy

Panel z blachy gładkiej

Panel z blachy stalowej o grubości 40mm dostosowany wielkością do parametrów drzwi. Panel zbudowany z blach stalowych, lakierowanych na dowolny kolor z palety RAL. Wypełnienie stanowi wkład styropianowy.

Przekrój bramy

Wkład 30mm

Wkład dwuszybowy obustronnie bezpieczny o grubości 30mm z ciepłą ramką

Przekrój bramy

Wkład 30mm P4

Wkład dwuszybowy o grubości 30mm z ciepłą ramką. Z jednej strony szyba antywłamaniowa P4 z drugiej szyba bezpieczna

 

 Profile stalowe

Drzwi UNICO wykonane są z profili stalowych, ocynkowanych o grubości ścianki od 1,5mm do 2mm. Profile te są ciepłe i posiadają przegrodę termiczną ( kształt sinusoidy) wykonaną ze stali nierdzewnej. Profile lakierowane są na dowolny kolor z palety RAL metodą proszkową.

Trwałość

Stabilna i trwała konstrukcja ościeżnicy oraz skrzydła wykonana ze stalowych profili z wspawanymi i łożyskowanymi zawiasami. Skrzydło drzwi wypełnione wkładem z szybami bezpiecznymi lub antywłamaniowymi, panelami z blachy gładkiej o grubości 40mm lub panelami segmentowymi o grubości 40mm. Standardowo drzwi wyposażone w klamkę aluminiową z zamkiem i wkładką. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych w zależności od wymiaru drzwi posiadają rygle wpuszczane lub kantrygiel.

Elastyczność

Drzwi produkowane na indywidualny wymiar. Dostępne drzwi jedno i dwuskrzydłowe, z naświetlami bocznymi lub górnymi. Dostępne wersje drzwi pełnych, przeszklonych lub pełno-przeszklonych. Montowane w otworze lub na murze, za pomocą otworów w ramie lub kotew.

Estetyka

Idealne dopasowanie drzwi do wyglądu bramy segmentowej lub dwuskrzydłowej poprzez zastosowanie paneli aluminiowych lub segmentowych lakierowanych lub powlekanych okleiną drewnopodobną jako wypełnienia skrzydła.

Dodatkowe wyposażenie

Do wyboru szeroka gama dodatków np. dodatkowe zamki, pochwyty, samozamykacze, stopki blokujące, okna podnoszące komfort użytkowania drzwi.

 

Dotyczy tylko paneli segmentowych

Deska
Linia
Płaska
Mikroprofilowanie
Woodgrain
Gładka
Micro
Stucco
RAL 9002
RAL 8014
Złoty dąb
Winchester
Orzech
Dąb bagienny
Mahoń
RAL 7016 DM
Ciemny dąb
Antracyt okleina 7016
RAL 9006
RAL 9007
Antracyt 7016
DB 703