Produkty

Brama garażowa dwuskrzydłowa UNICO

Bramy stalowe dwuskrzydłowe to połączenie nowoczesności z tradycją. Znany od lat sposób otwierania budynków teraz dostępny o niespotykanym dotąd wyglądzie.
Dodatkowa opcja otwierania bramy dwuskrzydłowej garażowej w sposób automatyczny sprawia, iż użytkownik nie jest narażony na niesprzyjające warunki pogodowe.
Brama dwuskrzydłowa to także bardzo dobra alternatywa dla budynków, gdzie warunki techniczne nie pozwalają zamontować bramy segmentowej czy rolowanej.

 

 Zastosowanie

W budynkach mieszkalnych, garażach wolnostojących, pomieszczeniach gospodarczych.

 Najważniejsze cechy

  • 1Trwała konstrukcja bramy zbudowana z profili stalowych ciepłych, z przegrodą termiczną. Skrzydła bramy wypełnione panelem segmentowym o grubości 40mm.
  • 2Brama otwierana tradycyjnie. Skrzydła symetryczne lub asymetryczne.
  • 3Produkowana na indywidualny wymiar.
  • 4Obsługiwana ręcznie lub automatycznie.
  • 5Szeroki wybór przetłoczeń, struktur oraz kolorów umożliwia dopasowanie bramy do pozostałych elementów budynku.
  • 6Dostępne dodatkowe wyposażenie m.in. zamki, uchwyty, okna, drzwi przejściowe podnoszą komfort użytkowania bramy.

Przekrój bramy

 Panel segmentowy

Panele segmentowe o wysokościach 500mm, 555mm lub 610mm i grubości 40mm dobierane odpowiednio do wysokości bramy. Panele zbudowane z blach stalowych, cynkowanych ogniowo, a następnie lakierowane lub powlekane okleiną drewnopodobną PCV. Wypełnienie stanowi bezfreonowa pianka poliuretanowa. W zależności od typu panelu uszczelka międzysekcyjna znajduje się w jego dolnej lub górnej części.

 

 Profile stalowe

Bramy UNICO wykonane są z profili stalowych, ocynkowanych o grubości ścianki od 1,5mm do 2mm. Profile te są ciepłe i posiadają przegrodę termiczną ( kształt sinusoidy) wykonaną ze stali nierdzewnej. Profile lakierowane są na dowolny kolor z palety RAL metodą proszkową.

Tradycja

Brama dwuskrzydłowa to tradycyjne rozwiązanie stosowane od wielu lat teraz dostępne o niespotykanym dotąd wyglądzie. W zależności od potrzeb skrzydła mogą być o podziale symetrycznym lub asymetrycznym.

Nowoczesność

Tradycyjna brama w nowoczesnej odsłonie. Konstrukcja ościeżnicy oraz skrzydeł wykonana ze stalowych profili ciepłych z przegrodą termiczną, gwarantująca trwałość i niezawodność przez wiele lat. Stalowe, łożyskowane zawiasy zapewnią cichą pracę bramy Skrzydła bramy wypełnione panelami segmentowymi o grubości 40mm (blachy stalowe wypełnione pianką poliuretanową dostępne w wielu kolorach i strukturach)

Elastyczność

Brama produkowana pod indywidualny wymiar Klienta. Do wyboru gama ponad 200 kolorów z palety RAL jak i oklein drewnopodobnych (w przypadku zastosowania oklein drewnopodobnych rama lakierowana pod kolor zbliżony do okleiny). Brama może być montowana w otworze lub na murze, za pomocą otworów w ramie lub kotew.

Dodatkowe wyposażenie

Szeroka gama dodatków podnoszących komfort użytkowania bramy takich jak okna, dodatkowe zamki czy drzwi przejściowe dostępne w szerokiej gamie kolorów i wykończeń.

Obsługa

Brama dwuskrzydłowa może być otwierana ręcznie ( w standardowym wyposażeniu posiada zamek, klamkę, kantrygiel oraz stopki) jak i automatycznie, chroniąc użytkownika przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Brama otwierana automatycznie za pomocą ramion przymocowanych do skrzydeł obsługiwanych poprzez napęd zamontowany w garażu pod sufitem.;

Deska
Linia
Płaska
Mikroprofil
Woodgrain
Gładka
Micro
RAL 9016
RAL 8014
Złoty dąb
Winchester
Orzech
Dąb bagienny
Mahoń
RAL 7016DM
Ciemny dąb
Antracyt okleina 7016
RAL 9006
RAL 9007
Antracyt 7016
DB 703